Projektowanie dedykowanych rozwiązań teleinformatycznych
ITNS Polska posiada dział techniczny zatrudniający wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierską, posiadającą bardzo szerokie kompetencje. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu systemów informatycznych możemy zapewnić najwyższy poziom usług.
Nasza oferta w zakresie projektowania dedykowanych rozwiązań teleinformatycznych obejmuje:
- projektowanie bezpiecznych i wysokodostępnych systemów sieciowych z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury, w oparciu o najnowsze technologie wiodących producentów,
- przygotowanie atrakcyjnej, wariantowej oferty i różnorodnych modeli finansowania, dostosowanych do oczekiwań Klienta.
Rozwiązania teleinformatyczne i sieciowe
Współczesne systemy informatyczne wymagają zapewnienia wielu rodzajów komunikacji. Począwszy od lokalnych sieci komputerowych LAN (Local Area Network), poprzez sieci bezprzewodowe WLAN (Wireless LAN) i UMTS (Universal Mobile Telecommunications System), sieci rozległe WAN (Wide Area Network) do sieci przeznaczonych na pamięć dyskową SAN (Storage Area Network) konieczne jest zapewnienie wydajnej, bezpiecznej i często rosnącej wraz z biznesem infrastruktury urządzeń i połączeń pomiędzy nimi.
Czasy, gdy niewielką firmę oplatał jeden przewód koncentryczny, który był podłączony do wielu komputerów klasy PC wyposażonych w odpowiedni adapter są już przeszłością. Obecnie komputerami są także telefony stacjonarne, telefony GSM, tablety, telewizory, drukarki, faksy, terminale kasowe, terminale kart płatniczych, zasilacze awaryjne, macierze dyskowe, serwery, napędy taśmowe, kamery, wagi, rejestratory czasu pracy, skanery kodów kreskowych, systemy alarmowe, domofony, czujniki temperatury, tablice reklamowe, tracker’y WiFi w restauracjach oraz różne inne urządzenia. Wszystkie one mają potrzebę komunikacji z innymi urządzeniami, w szczególności z Internetem. Choćby po to, aby zsynchronizować swój czas z którymś z serwerów wzorcowych tam dostępnych. Także w wielu innych różnorodnych celach konieczne jest zapewnienie komunikacji wszystkim wymagającym tego urządzeniom, komunikacji odpowiedniej dla potrzeb ich użytkowników.
Często przesyłane informacje muszą być chronione przed niepowołanym dostępem. Równie często biznes nie akceptuje nawet krótkiego braku komunikacji. Zgodnie z prawami Murphy’ego, brak komunikacji zazwyczaj zdarza się wtedy, gdy Prezes Firmy czeka na Bardzo Ważny Mail, albo właśnie kończy mu się aukcja na długo poszukiwany artefakt…
Poza prezesem czekającym na mail, na dane, np. z macierzy dyskowych, czekają serwery i vice versa. Szczególnie w takim miejscu nie powinno być żadnych przerw! A co, jak zaistnieje potrzeba wymiany poszczególnych urządzeń lub ich aktualizacji, której nie można dokonać podczas ich działania? Biznes kręci się 24 godziny na dobę i/lub jest rozproszony po całym świecie i nie bardzo można zaplanować jakikolwiek czas przestoju (downtime).
W takich wypadkach należy zaprojektować dedykowane na potrzeby danego przedsięwzięcia nowe lub – co jest częstsze – zmodyfikować istniejące rozwiązanie teleinformatyczne. Z powielonymi kluczowymi jego elementami i tak skonfigurowane, aby w razie pojedynczej awarii samo przełączało się na wykorzystanie nadmiarowego urządzenia, czy łącza.