Przełączniki LAN
Prawidłowo zaprojektowana i wdrożona infrastruktura sieciowa jest gwarancją bezproblemowego, wydajnego i bezpiecznego dostępu do posiadanych danych.
Nasza oferta w zakresie implementacji rozwiązań przewodowych sieci LAN obejmuje:
- projektowanie i implementację bezpiecznych i wysokodostępnych systemów sieciowych z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury, w oparciu o najnowsze technologie wiodących producentów,
- projekty i wdrożenia uwzględniają segmentację sieci, jej podział na część core i dystrybucję oraz access, wykorzystując technologie miedziane i światłowodowe o przepustowości 1Gb, 10Gb, 25Gb, 40Gb i 100Gb,
- rozwiązywanie problemów oraz audyty i związane z nimi rekonfiguracje istniejącej infrastruktury sieciowej,
- opieka nad dostarczonymi rozwiązaniami w ramach umów, również dla urządzeń poza gwarancją zainstalowanych u Klienta,
- przygotowanie atrakcyjnej, wariantowej oferty i różnorodnych modeli finansowania.
Przełączniki LAN
Przełączniki to urządzenia przekazujące ruch pomiędzy poszczególnymi segmentami sieci lokalnej, wykorzystujące adres MAC urządzenia docelowego (w przypadku przełączników warstwy drugiej) lub też adres IP (w przypadku przełączników warstwy trzeciej).
W ofercie ITNS Polska znajduje się cała gama przełączników LAN – od najprostszych niemodularnych przełączników wykorzystywanych w SOHO, aż do w pełni zarządzalnych przełączników modularnych działających nie tylko w drugiej, ale i w wyższych warstwach modelu OSI.
Przełączniki modularne posiadają zazwyczaj nadmiarowe zasilanie i wentylację, a niekiedy nawet tzw. supervisor’a minimalizując tym samym prawdopodobieństwo całkowitego przestoju urządzenia.
W zależności od modelu przełączniki posiadają od kilu do nawet kilkuset Fast lub Gigabit ethernetowych. Bardziej zaawansowane modele posiadają tzw. port uplink mogący przesyłać dane z prędkością 1 Gb/s lub 10 Gb/s, 40 Gb/s, a nawet 100 Gb/s.
Zdarza się, że przełączniki są wyposażone w porty SFP, które, po dodaniu odpowiedniego tranceiver’a umożliwiają podłączenie medium światłowodowego, pozwalającego na transmisję danych na bardzo duże odległości. Często łącza światłowodowe są wykorzystywane w celu uzyskania izolacji galwanicznej lub wysokiej odporności na promieniowanie elektromagnetyczne.
Dodatkowo przełączniki mogą zasilać podłączone do nich urządzenia po kablu ethernetowym. Technologia Power Over Ethernet (PoE), bo o niej mowa pozwala na zasilanie po tzw. skrętce między innymi takich urządzeń jak telefony IP, Access Pointy, skanery czy kamery IP.
Od kilu lat na rynku są dostępne również konwergentne przełączniki Ethernet, które poza standardem Ethernet wspierają również technologię Fibre Channel over Ethernet (FCoE) i Fibre Channel Forwarder obsługując tym samym sieci Storage Area Network wykorzystujące protokół FCoE.
Switche zarządzalne umożliwiają między innymi obsługę VLANów (podzielenie fizycznej sieci lokalnej na kilka sieci logicznych), kontrolę dostępu użytkowników, wspierają autentykację użytkowników przy użyciu serwera Radius (802.1x).
Wybór przełączników Cisco
Jako partner Cisco Systems dostarczamy przełączniki serii Catalyst 2960-X, Catalyst 3650, Catalyst 3850 oraz najnowsze przełączniki z serii Catalyst 9000 – są to modele:
- Catalyst 9200
- Catalyst 9200L,
- Catalyst 9300,
- Catalyst 9500.
Projektujemy i wdrażamy rozwiązania kampusowe z wykorzystaniem modularnych przełączników Catalyst 9500 9400 i Catalyst 9600 oraz przełączniki do centrów danych nowej generacji Nexus z serii 9000.
Wybór przełączników HPE Aruba
W naszej ofercie można również znaleźć całą gamę przełączników firmy Hewlett Packard Enterprise (HPE) oraz HPE Aruba. Najnowsza linia produktowa HPE Aruba to modele:
- CX 6000,
- CX 6100,
- CX 6200,
- CX 6300,
- CX 6400.
Dla bardziej wymagających użytkowników możemy zaoferować modele serii Aruba CX 8000 – między innymi:
- CX 8320,
- CX 8325,
- CX 8360,
- CX 8400.