18 kwietnia 2005

ISS rozszerza linię produktów Proventia Urządzenia IPS Proventia G400 i G2000 oferują przepustowość od 400 Mbps do 2 Gbps. ISS wprowadziła w nich usprawnienia w funkcjach

ISS rozszerza linię produktów Proventia
Urządzenia IPS Proventia G400 i G2000 oferują przepustowość od 400 Mbps do 2 Gbps. ISS wprowadziła w nich usprawnienia w funkcjach zarządzania oraz blokowanie programów szpiegujących. Te nowe rozwiązania prewencji włamań do sieci znacznie rozszerzają możliwości systemów Proventia w zakresie ochrony środowisk sieciowych, zarówno przez znanymi, jak i nowo pojawiającymi się zagrożeniami i lukami.


Proventia jest wielofunkcyjnym systemem bezpieczeństwa, który łączy wykrywanie i blokowanie wirusów, ochronę przed nieautoryzowanym dostępem, atakami sieciowymi i złośliwymi kodami. Posiada funkcje zapory ogniowej, wirtualnych sieci prywatnych (VPN), opcje antyspamowe oraz filtrowanie stron WWW i poczty elektronicznej. Unikalnym rozwiązaniem systemu jest ochrona w postaci tzw. Virtual Patch, czyli „wirtualnych łatek” – poprawek w oprogramowaniu chronionych stacji roboczych, serwerów i aplikacji. ISS dostarcza je z wyprzedzeniem, zanim jeszcze słabe punkty zostaną publicznie wskazane przez producenta oprogramowania i zaaplikowane w systemie IT. Daje to tak pożądaną ochronę w „dniu zerowym”, w momencie pojawienia się rzeczywistego zagrożenia wykorzystującego nowo powstałe luki w aplikacjach i systemach operacyjnych, które nie zostały załatane na czas.


Kluczową nową funkcją systemu jest blokowanie programów szpiegujących. ISS zastosował innowacyjną technologię identyfikacji programów typu spyware. Dzięki niej zarówno znane, jak i nowe aplikacje szpiegujące są blokowane, zanim zostaną zainstalowane w sieci przedsiębiorstwa. Ta proaktywna ochrona eliminuje konieczność „czyszczenia” stacji roboczych przedsiębiorstwa z programów szpiegujących. Ponadto, urządzenia Proventia wyposażone są w systemy inteligentnego raportowania, dzięki którym automatycznie blokują komunikację pomiędzy aplikacjami spyware, zainstalowanymi na stacjach roboczych i komputerach w sieci.


ISS wprowadziła też nową opcję „Trust X-Force Prevention Policies”. Funkcja ta umożliwia administratorom skorzystanie z zestawu wstępnie skonfigurowanych reguł bezpieczeństwa, które blokują tylko ataki o krytycznym znaczeniu. Dzięki wykorzystaniu predefiniowanych przez ISS X-Force polityk, Proventia zmniejsza liczbę fałszywych alarmów. Jednocześnie nie wymaga żmudnego konfigurowania i strojenia systemu.


Kolejną nowością jest usprawnienie procesu zarządzania. Proventia umożliwia teraz administratorom określanie zróżnicowanych polityk bezpieczeństwa w odniesieniu do poszczególnych portów, adresów IP, czy segmentów VLAN. Proventia oferuje również pełne wsparcie dla środowisk wymagających wysokiej dostępności danych poprzez mechanizm High Availability. Działa on w trybie Active/Active i zachowuje całkowitą informację o sesjach.


ISS wprowadziła też nowy interfejs zarządzania Local Management Interface. LMI bazuje na przeglądarce internetowej oraz ułatwia instalację, administrację i monitoring systemu bezpieczeństwa, bez konieczności posługiwania się zewnętrznym systemem zarządzania. Z kolei dodane funkcje SNMP pozwalają na pełniejszą integrację Proventii z urządzeniami sieciowymi innych dostawców.


Informacje o Internet Security Systems

Internet Security Systems (ISS) (Nasdaq: ISSX) jest zaufanym ekspertem służącym swoją wiedzą i rozwiązaniami największym firmom i organizacjom rządowym świata chroniąc je przed współczesnymi zagrożeniami internetowymi. Od momentu powstania w 1994 roku firma jest uznawana za lidera na rynku systemów bezpieczeństwa IT. Rozwiązania ISS zapewniają efektywne kosztowo ograniczenie ryzyka biznesowego związanego z wykorzystaniem systemów komputerowych dla ponad 11000 klientów na całym świecie. Produkty i usługi ISS bazują na wiedzy pozyskiwanej przez zespół badawczy X-Force – globalny autorytet w zakresie informacji o nowych zagrożeniach i technikach ataków. Centrala firmy mieści się w Atlancie (USA), a oddziały w Europie, Azji, Australii, Ameryce Łacińskiej oraz na Bliskim Wschodzie Dalsze informacje dostępne są na stronie www.iss.net/pl