19 maja 2005

Gigabit Ethernet w aplikacjach Fiber to the Office Koncepcja FTTO opiera się na inteligentnej kombinacji infrastruktury światłowodowej i okablowania miedzianego. Łącze

Gigabit Ethernet w aplikacjach Fiber to the Office
Koncepcja FTTO opiera się na inteligentnej kombinacji infrastruktury światłowodowej i okablowania miedzianego. Łącze światłowodowe wychodzące z centralnego switcha jest konwertowane i aktywnie przełączane na porty miedziane. Urządzenia końcowe nie muszą być zatem wyposażane w kosztowne światłowodowe karty sieciowe.


Gigabit Ethernet

Aktualna wersja switchy instalacyjnych do montażu w kanałach kablowych i podpodłogowych umożliwia podłączenie do dwóch terminali Gigabit Ethernet (10/100/1000Base-T) do jednego gigabitowego łącza światłowodowego (1000Base-SX). Dwa porty Fast Ethernet (10/100Base-TX) pozwalają na podłączenie dodatkowych urządzeń.


Z wykorzystaniem tych switchy migracja do Gigabit Ethernetu staje się możliwa bez dużych nakładów finansowych. Podstawowymi zaletami są likwidacja wąskich gardeł i szybszy dostęp do sieci firmowej.

Power-over-LAN

Zintegrowany kontroler Power-over-LAN zapewnia zgodne ze standardem (IEEE Std. 802.3af) zasilanie urządzeń końcowych takich, jak telefony IP, kamery IP czy punkty dostępowe WLAN. To sprawia, iż połączenie tego typu urządzeń końcowych staje się zdecydowanie łatwiejsze i pozwala na znaczne oszczędności.

Zarządzanie

Wbudowany agent zarządzający pozwala na zaawansowaną konfigurację urządzenia: stan połączeń, VLAN, prioryzacja danych (Class of Service 802.1p), ustawienia Power-over-LAN.

Komunikacja z urządzeniem odbywa się przez SNMP, TCP/IP lub Telnet. Dodatkowo oferowane jest oprogramowanie Device Manager. Umożliwia ono zarządzanie i administrowanie dużą siecią FTTO w dogodny sposób. Ze względów bezpieczeństwa może zostać zastosowane opcjonalne oprogramowanie do identyfikacji MAC, które uniemożliwia dostęp do centralnych zasobów nieuprawnionym użytkownikom.


Szybki montaż Snap-In

Switch instalacyjny Gigabit 45×45 może być instalowany nawet na bardzo małych powierzchniach, a szybki i prosty montaż typu snap-in nie wymaga konieczności stosowania dodatkowych narzędzi. Urządzenie może być instalowane w większości dostępnych systemów instalacyjnych.


Wersje urządzeń

Obok switcha ze zintegrowanym uplinkiem światłowodowym dostępna jest także wersja z transceiverem SFP (Small Formfactor Plugable). To modularne rozwiązanie ma tę zaletę, że przy użyciu specjalnego modułu SFP można zestawić światłowodowy uplink Fast Ethernet (zamiast standardowego linku Gigabit Ethernet). Funkcja ta znajduje zastosowanie przy migracji z protokołu Fast Ethernet do Gigabit Ethernet.


MICROSENS należy do czołowych producentów urządzeń aktywnych do transmisji danych w telekomunikacji i sieciach komputerowych. Od momentu powstania w 1993r. firma obsługuje stale rosnący rynek aplikacji światłowodowych. Misją MICROSENS jest rozwijanie systemów, które poprzez zastosowanie zaawansowanych technologii umożliwiają realizację przyszłościowych i jednocześnie ekonomicznych rozwiązań do optycznej transmisji danych w obszarze sieci LAN, MAN i WAN. Do szerokiej gamy oferowanych produktów należą m.in. konwertery mediów dla standardów Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, Token Ring, FDDI i ATM, rozwiązania Fiber-to-the-Desk, mini huby, switche i bridge, technologia WDM, CWDM, DWM. Firma zarządza własną linią produkcyjną, która umożliwia szybką i elastyczną realizację zamówień. Wszystkie produkty MICROSENS są projektowane i rozwijane we własnym zakresie. Proces produkcyjny ukierunkowany jest na osiąganie wysokiego poziomu jakości. W celu rozszerzenia działalności na skalę międzynarodową, MICROSENS otworzył swoje przedstawicielstwa w różnych regionach świata. Rynki zachodnioeuropejskie obsługiwane są przez przedstawicielstwo we Francji, w Paryżu. Na obszarze azjatyckim działa przedstawicielstwo w Singapurze. W związku z wejściem firmy na rynki Europy środkowo-Wschodniej otwarte zostało przedstawicielstwo w Polsce, we Wrocławiu. W 2000r. Izba Przemysłowo-Handlowa w Dortmundzie przyznała firmie nagrodę „Srebrny Merkury” w uznaniu osiągnięć firmy na rynku lokalnym i międzynarodowym. Za nowoczesną i zróżnicowaną ofertę profesjonalnych rozwiązań światłowodowych dla sieci LAN i WAN oraz dobry wynik finansowy w roku 2002 MICROSENS został wyróżniony nagrodą Platynowa Sieć miesięcznika TelenetForum i tytułem Teleinformatycznej Firmy Roku 2002 na rynku polskim.