F-Secure umacnia pozycję na rynkach europejskich Telenet jest największym belgijskim operatorem dostarczającym usługi dostępu do internetu, telefonii i telewizji kablowej.
F-Secure umacnia pozycję na rynkach europejskich
Telenet jest największym belgijskim operatorem dostarczającym usługi dostępu do internetu, telefonii i telewizji kablowej. Klientami operatora są zarówno użytkownicy indywidualni, jak i firmy praz instytucje rządowe. Dzięki podpisaniu umowy z F-Secure, Telenet będzie oferował swoim klientom pakiet usług obejmujący ochronę antywirusową, zaporę ogniową (firewall), zabezpieczenie przed spamem oraz funkcje blokady rodzicielskiej.
„Wybraliśmy firmę F-Secure, ponieważ cieszy się ona renomą wśród europejskich dostawców internetu, a jej produkty dobrze wypadły w naszych testach. Ponadto, pakiet F-Secure zapewnia ochronę na różnych poziomach i można go dostosować do różnych potrzeb naszych klientów.” powiedział Paul Van Cotthem, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Telenet.
Kolejną umowę F-Secure zawarł w Niemczech. Firma Kabel Deutschland (KDG), która dostarcza usługi internetowe poprzez sieć telewizji kablowej, zaproponowała pakiet bezpieczeństwa F-Secure swoim abonentom z 10 milionów gospodarstw domowych w 13 regionach Niemiec. Oferowany zestaw „HighSecure Professional” zawiera ochronę antywirusową, antyspamową, zaporę ogniową i opcje blokady rodzicielskiej. Raz zainstalowane oprogramowanie pracuje w tle i jest automatycznie uaktualniane o nowe sygnatury wirusów.
Wszyscy abonenci, którzy zdecydują się zamówić pakiet „HighSecure Professional”, przez trzy miesiące będą korzystać z niego za darmo. Po tym okresie, użytkownicy najszybszych połączeń internetowych (Kabel Highspeed Flat Pro 3200 i Flat Pro 5600) nadal będą otrzymywać go bezpłatnie, natomiast pozostali klienci będą płacić 3,98 euro miesięcznie.
W porównaniu z innymi dostawcami programów antywirusowych, F-Secure reaguje bardzo szybko na pojawiające się zagrożenia. Dzięki temu krótkiemu czasowi reakcji, oprogramowanie F-Secure jest błyskawicznie aktualizowane, więc wirusy, robaki i konie trojańskie nie mogą przedostać się do systemu. Mechanizmy antyspamowe skanują cały ruch e-mailowy, identyfikując i blokując niechciane wiadomości. Osobista zapora ogniowa oferuje z kolei skuteczną ochronę przed hakerami. Uniemożliwia również przekierowanie połączenia internetowego na płatne numery usługowe (np. 0-700) bez zgody użytkownika. Poziomy zabezpieczeń są wstępnie skonfigurowane, ale mogą zostać zmienione w każdej chwili, gdy pojawi się taka potrzeba. Dodatkowo, rodzice mogą chronić swoje dzieci przed niechcianymi lub niebezpiecznymi treściami pochodzącymi z internetu takimi, jak: hazard online, rasizm, przemoc, narkotyki, pornografia.
Umowę z F-Secure podpisano także na południu Europy. Elitel – włoski operator telekomunikacyjny zaproponował swoim klientom podobny pakiet usług zawierający ochronę antywirusową, antyspamową, osobistą zaporę ogniową i blokadę rodzicielską.
Gian Luca Ranzani, dyrektor ds. marketingu w Elitel powiedział, że jego firma wybrała ofertę F-Secure, ponieważ jest ona zgodna ze strategią operatora, polegającą na dostarczaniu abonentom usług dodatkowych i wartości dodanych na szczególnie korzystnych warunkach.
Usługi bezpieczeństwa F-Secure oferowane na zasadach subskrypcji klientom dostawców internetu i operatorów telekomunikacyjnych cieszą się rosnącą popularnością w Europie i USA. Do tej pory zostało ogłoszonych 40 umów partnerskich. Z usług korzystają m.in.: Charter Communications (USA), Deutsche Telekom i WEB.DE (Niemcy), Wanadoo (Francja), TeliaSonera (Szwecja, Finlandia), Glocalnet i com hem (Szwecja), Elion Enterprises (Estonia), TDC Cable TV (Dania), BlueCom (Norwegia), Czech Telecom (Czechy), Elisa Oyj (Finlandia).