Dlaczego warto wybrać oryginalne oprogramowanie dla firm?
Oszczędność, z jaką wiąże się wybór pirackich programów to tylko tymczasowe złudzenie. Znacznie częstsze awarie, obniżone bezpieczeństwo danych, wyższe koszty konserwacji i napraw obnażają krótkowzroczność takiego wyboru. Systemy informatyczne i oprogramowanie dla firm są w pełni zabezpieczone tylko wtedy, kiedy przedsiębiorstwo decyduje się na legalne rozwiązania.
Oryginalne oprogramowanie dla firm lepiej chroni sprzęt komputerowy przed atakami wirusowymi, oprogramowaniem typu spyware i innymi zagrożeniami. Ogranicza również ryzyko przestojów w pracy firmy spowodowane awariami, jakie są utrapieniem użytkowników fałszywego oprogramowania. Posiadacze oryginalnych systemów mogą ponadto liczyć na pełną pomoc techniczną producenta oraz jego oficjalnych partnerów, takich jak firma ITNS.
Zagrożenia związane z pirackim oprogramowaniem
Jedna stacja robocza na trzy, na których zainstalowano nielegalne oprogramowanie lub system informatyczny, ulegnie atakowi złośliwego software’u. Wiąże się z tym również wysokie ryzyko kradzieży danych logowania, co w przypadku sieci informatycznej w firmie może być wyjątkowo dotkliwe nie tylko dla samego przedsiębiorstwa, ale również dla wszystkich jego klientów.
Pirackie oprogramowanie może przysporzyć firmie problemów z prawidłowym działaniem sprzętu komputerowego, których rozwiązywanie okaże się znacznie bardziej kosztowne niż w przypadku przedsiębiorstwa korzystającego z legalnych źródeł i pełnego wsparcia oraz doradztwa IT.
Jak się zabezpieczyć?
Zawsze warto korzystać z oprogramowania nabytego legalną drogą, zwłaszcza jeśli chodzi o oprogramowanie systemowe, stanowiące podstawę infrastruktury informatycznej firmy. Firma ITNS jest autoryzowanym partnerem Microsoft. Oferujemy pełne wdrożenia systemów informatycznych tej marki oraz usługi IT na różnych szczeblach.
Po wdrożeniu legalnego oprogramowania, zarządzanie infrastrukturą IT przedsiębiorstwa usprawni się i stanie wydajniejsze. Sprzęt nie będzie obciążony poważnym ryzykiem wycieku danych, awarii i przerw w przysyłaniu informacji oraz związanego z tym spadkiem produktywności i konkurencyjności.